Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

XXIII Regionalne Zawody Strzeleckie Leśników RDLP w Toruniu

5 września 2015 r., na Strzelnicy Myśliwskiej im. Jana Wendy w Plaskoszu odbyły się XXIII Regionalne Zawody Strzeleckie Leśników Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu.

Zawody rozpoczęto o godz.  9.00 – odegraniem  sygnału „zbiórka myśliwych" i „powitanie" .  Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał  Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu – Janusz Kaczmarek. Zawody odbyły się w czwórboju myśliwskim: krąg myśliwski - 20 rzutków,  oś myśliwska – 20 rzutków, przeloty – 10 rzutków, zając – 10 przebiegów. Nadleśniczowie rozgrywali zawody na konkurencji „oś myśliwska" – 20 rzutków. Sędzią Głównym zawodów był Martin Gilka. W klasyfikacji drużynowej wystąpiło dwadzieścia jeden, trzyosobowych drużyn. W klasyfikacji indywidualnej 67 zawodników. Zawodnicy walczyli o następujące trofea:

1. „Złoty Liść Dębu" Strzelnicy Myśliwskiej im. Jana Wendy dla zwycięzcy w klasyfikacji indywidualnej (po spełnieniu kryteriów przyznawania lauru – 95 % możliwych do zdobycia punktów;  krąg myśliwski – 100 pkt, oś myśliwska – 100 pkt, przeloty – 50 pkt, przebieg zająca – 50 pkt; suma 300 pkt × 95 % = 285 pkt).
  2. Puchar Dyrektora RDLP w Toruniu dla zwycięskiej drużyny nadleśnictwa.
  3. Puchar Dyrektora RDLP w Toruniu dla zwycięzcy klasyfikacji indywidualnej.
  4. Puchar Dyrektora RDLP w Toruniu dla zwycięzcy konkurencji nadleśniczych.
  5. Puchar przechodni Nadleśniczego Nadleśnictwa Różanna dla zwycięzcy na osi myśliwskiej.
  6. Puchar przechodni Nadleśniczego Nadleśnictwa Tuchola dla zwycięzcy na kręgu myśliwskim.
  7. Nagroda Nadleśniczego Nadleśnictwa Czersk  dla najlepiej strzelającej Diany.
  8. Nagroda Nadleśniczego Nadleśnictwa Zamrzenica dla Najstarszego Zawodnika

W czasie trwania zawodów odbyło się szkolenie nt. Afrykańskiego pomoru  świń (African swine fever, ASF) poprowadzone przez Michała Mikołajczaka Powiatowego Lekarza Weterynarii w Tucholi.

Zmagania zawodników w czwórboju myśliwskim wyłoniły zwycięzców. Główne trofeum zawodów Złoty Liść Dębu nie trafił w tym roku do żadnego z zawodników, gdyż zgodnie z regulaminem przyznawania tego trofeum zawodnik może zdobyć go tylko raz, a kol. Zbyszko Montowski już taki posiada. Puchar Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu, wywalczyła drużyna z  nr 13 z Nadleśnictwa Solec Kujawski w składzie – Jan Fiderewicz, Mirosław Kokociński, Jarosław Lauter  zdobywając w czterech konkurencjach 735 pkt./900 pkt. II miejsce zajęła drużyna z Nadleśnictwa Różanna  w składzie – Zbyszko Montowski, Miłosz Nenczak, Karol Kornet  - 705 pkt. III miejsce zajęła drużyna z Nadleśnictwa Dąbrowa w składzie – Artur Karetko, Grzegorz Sarzyński, Grzegorz Błaszczyk - 690 pkt.

W klasyfikacji indywidualnej I miejsce zdobył Zbyszko Montowski z  N. Różanna, 295/300 pkt, II miejsce Marcin Gałązka z  N. Lutówko, 265 pkt, III miejsce Jan Fiderewicz  z N. Solec Kujawski, 260 pkt. Taką samą ilość punktów (260) zdobył również Mirosław Kokociński z N. Solec Kujawski, jednak o pozycji na „pudle" zdecydowała większa ilość punktów zdobyta na kręgu myśliwskim.

Zwycięzcą na kręgu myśliwskim został  Zbyszko Montowski  – puchar przechodni Nadleśniczego N. Tuchola, który zgodnie z regulaminem (3 zwycięstwa pod rząd, lub 5 w ogóle)  zdobył już na własność .

Oś myśliwska: Zbyszko Montowski  (po barażach) – puchar przechodni Nadleśniczego N. Różanna.

Oś myśliwska dla nadleśniczych: 1. Artur Karetko – puchar Dyrektora RDLP w Toruniu, 2. Tadeusz Kempa, 3. Robert Paciorek

Dzielnie walczyła również drużyna wystawiona przez Nadleśnictwo Tuchola w składzie: Stefan Konczal, Stanisław Śpica, Dariusz Pril zdobywając łącznie 580 pkt,  co uplasowało nas w pierwszej dziesiątce.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację. Zawodnikom za chęć udziału w zawodach i wspaniałą rywalizację. Fundatorom pucharów i wszystkim, którzy wsparli imprezę finansowo za umożliwienie zawodnikom walki o cenne „trofea". Dziękujemy również tym, których praca w trakcie zawodów przyczyniła się do ich sprawnego przebiegu. Wszystkich zapraszamy serdecznie za rok.