Obiekty edukacyjne

Bardzo ważnym elementem ochrony przyrody i gospodarowania jej zasobami jest edukacja leśna, która ma na celu podwyższenie świadomości ekologicznej społeczeństwa.

Oferta edukacyjna

Las to wielka księga, z której wiele można się nauczyć. Dlatego proponujemy Państwu edukację leśną z wykorzystaniem istniejących w nadleśnictwie obiektów.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Obchody 60. Dni Borów Tucholskich

Obchody 60. Dni Borów Tucholskich

Setki osób przybyły do Tucholi żeby wziąć udział w obchodach 60. Dni Borów Tucholskich, które odbyły się 20 lipca 2019 r. w Tucholi

 

Pracownicy z Nadleśnictw należących do Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Bory Tucholskie” przygotowali stoisko Lasów Państwowych w Parku Zamkowym w Tucholi.  Przewidziano wiele atrakcji takich jak: nabijanie numerków na drewno, gadżety oraz sadzonki, które można było zdobyć za odpowiedzi na pytania dotyczące tematyki leśnej. Również dla dzieci było zapewnionych wiele atrakcji: tatuaże wodne, malowanie na drewnie czy koło fortuny. Centrum Informacyjne Lasów Państwowych udostępniło broszury informacyjne oraz gadżety promujące hasło „Dobre z lasu”. W międzyczasie nasi leśnicy opowiadali o swojej codziennej pracy oraz odpowiadali na pytania zaciekawionych uczestników.

            Również reprezentacja leśników z Nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu wzięła udział w VIII Historycznym Pochodzie Borowiaków. Wspólnie z sygnalistami myśliwskimi i myśliwymi maszerowaliśmy pod hasłem „Tradycji Myśliwskich i Gospodarki Leśnej w Borach Tucholskich”.