Obiekty edukacyjne

Bardzo ważnym elementem ochrony przyrody i gospodarowania jej zasobami jest edukacja leśna, która ma na celu podwyższenie świadomości ekologicznej społeczeństwa.

Oferta edukacyjna

Las to wielka księga, z której wiele można się nauczyć. Dlatego proponujemy Państwu edukację leśną z wykorzystaniem istniejących w nadleśnictwie obiektów.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Zagubieni w lesie!

Zagubieni w lesie!

Czy zdarzyło Ci się zgubić w lesie? Zachwyceni przyrodą, zamyśleni lub zajęci zbieraniem grzybów możemy stracić orientację w terenie… Co zrobić? Przede wszystkim zachowaj spokój… wyciągnij telefon i … włącz aplikację mBDL! (Zdjęcie 1)

Aby zrealizować ten scenariusz musisz się przygotować! Pobierz aplikację mBDL z Google Play. Jeśli wiesz na terenie jakiego obszaru będziesz się poruszał, możesz wcześniej pobrać mapy by móc działać z aplikacją w trybie offline (wystarczy sam GPS w telefonie). (Zdjęcie 2)

Po krótkim dotknięciu w wybrany punkt mapy aplikacja otwiera „Menu” z opcją „Nawiguj do” - od tej pory ogromna strzałka wskazywać będzie kierunek do Twojego celu! (Zdjęcie 3)

W sytuacji awaryjnej możesz również odczytać współrzędne punktu z Twoją lokalizacją (Menu>Zapisz punkt z moją lokalizacją), podać je lub wysłać wiadomością. (Zdjęcie 4 i 5)

Gdy telefon się rozładuje ;-)  istnieje dużo sprawdzonych – leśnych (np. słupki oddziałowe) oraz surwiwalowych (np. kompas czy mech na drzewach ;-) metod nawigacji w terenie …

Powodzenia!